GALLERY OF MATHEMATICS
Matemātisko attēlu galerija. Galvenokārt fraktāļi, arī dažādu 4 dimensiju ķermeņu attēli. Piemēram The Hypercube - 4 dimensiju kubs, kuram var redzēt kustīgus attēlus.
Fraktāļi
Fraktāļi, kurus iegūst ar komplekso skaitļu palīdzību. Attēlus var dabūt arī lielā formātā.
Polyhedra Collection
Plašā izvēlē dažādi ģeometrisku ķermeņu attēli. Krāsainas, skaistas bildes, tikai nelielas. Tās var arī dabūt redzēt lielas, ja uzklikšķina - tikai ilgi jāgaida.
Rug Gallery
Dažādi ornamenti - paklāju raksti un tamlīdzīgi izšuvumu vai audumu raksti analizēti no simetrijas viedokļa. Var redzēt palielinātu attēlu un aprakstu par to, kas tas ir par musturi. Katrā ziņā interesants materiāls. Žēl, ka nav latviešu ornamentu (ir galvenokārt Turcijas, Centrālāzijas un Indijas paklāju raksti).
Totally Tessellated.
Šī ir viena no tām vietām, kur var paskatīties Ešera tipa attēlus. Vienlaicīgi gan var redzēt tikai 5 dažādas nelielas bildītes, bet uzspiežot uz maziem burtiņiem uzrakstīto "Load New Images", attēli mainās. Ja gribat uzzināt kaut ko vairāk par simetriju un tās lietojumiem, Ešera darbiem un mozaīkām matemātiskā, vēsturiskā vai mākslinieciskā skatījumā, varat uzspiest uz "Enter the Site", un varēsiet gan uzzināt daudz ko jaunu, gan redzēt dažādus attēlus, kam būs arī paskaidrojumi.
Highland Tessellations
Kādas Amerikas skolas Mozaīku lapa. No šīs lapas var izvēlēties daudzas citas ar Ešera tipa attēliem, ko pārsvarā veidojuši skolēni, izmantojot speciālu programmu. No šīs lapas ir arī saite uz vietu, kur var dabūt šīs programmas demo versiju.
Eighth Grade Tessellations.
Šīs skolas 8. klases skolēnu darbi - Ešera tipa mozaīkas, kas iegūtas, izmantojot minēto programmu.
Tessellation Assignment
Nedaudzi interesanti Ešera tipa zīmējumi. Ja ir interese, var paskatīties arī Escher Tessellations un Rules, kur ir pamācīts, kā var šādas bildes veidot.
Geometry in
Hawaiian History and Culture
Attēliem bagāts materiāls, kur aicināts saskatīt dažādas ģeometriskas figūras un simetriju dabā. Attēli visai eksotiski, jo šis ir Havajā veidots materiāls.
Mathematica graphics gallery
Dažādi ar paketes Mathematica palīdzību veidoti attēli. Šajā sākumlapā redzams attēls, uz kura ir dažādi uzraksti. Jāuzspiež uz kāda no tiem, tad varēsiet redzēt vairākus konkrētās grupas attēlus. Ir gan attēli plaknē, gan telpiski ķermeņi, gan arī kustīgi (bet ne kustināmi) attēli.
Puzzle Museum
Dažādu saliekamu rotaļlietu - mīklu attēli un arī interesanta informācija par tām. Te var gan uzzināt par šādu rotaļlietu veidiem, gan apskatīt kā tās izskatās.
Fractals (Fraktāļi.)
Tie ir jau matemātiski attēli.
Šajā adresē ir arī redzami nelieli attēli, par katru no kuriem var paskatīties nelielu aprakstu un palielinātu šo attēlu. Bez tam ir 3 izvēles iespējas, kur var tuvāk apskatīties 3 dažādas farktāļu klases. Tad var izlasīt teorētisku aprakstu, kā tiek definēta konkrētā fraktāļu klase un redzēt lielu daudzumu attēlu.
Higher Dimensional Objects (Augstāku dimensiju objekti.)
5 nelieli attēli, par katru no kuriem var paskatīties aprakstu un palielinātu attēlu.
Tiling and Patterns.
"Tapešu ornamentu" kolekcija. Apmēram 50 attēli, kas veidoti ar simetrijas palīdzību. Daudzi no tiem visai glīti.
http://www.geom.umn.edu/graphics/
Iespējas redzēt dažādus attēlus un tuvākus aprakstus par tiem.
Alice Meets
the 4th Dimension
No šīs adreses var atrast gan 4-dimensionāla kuba attēlus (kustīgus), gan arī Ešera pili ar trepēm. Teksts vāciski.
http://www.etca.fr/Users/Pierre%20Germain/CHRYZODES/english/brigit.htm
Šajā adresē ir attēli, kas veidoti ar programmu chryzode 2 (turpat var ieiet lapā, kur var uzzināt par programmas dabūšanas iespējām). Attēli pamatojas uz modulāro aritmētiku (aprēķiniem pēc moduļa).
Knots
"Mezgli". Materiāls no topoloģijas. Adresē http://www.cs.ubc.ca/nest/imager/contributions/scharein/knot-theory/knot-theory.html
var izlasīt teoriju par "mezgliem" un redzēt vienkāršus attēlus ar paskaidrojumiem.
Sākumā minētajā adresē ir liels daudzums izvēles iespēju, kuras izvēloties var redzēt dažādus "mezglu" attēlus. Parasti katrā izvēles iespējā to nav daudz, sevišķi ja ir runa par sarežģītiem attēliem.
Ne tikai apskatīt "mezglu" attēlus, bet arī izlasīt teorētisku aprakstu par tiem var, ja izvēlās kādu no iespējām, ko piedāvā adreses
http://www.earlham.edu/~peters/knotlink.htm
un
http://www.bangor.ac.uk/ma/CPM/exhibit/images/menu.htm.
Matemātika un simboliskās skulptūras.
No šīs lapas var daudz kur aiziet un redzēt, bet vairums no izvēlēm nav pārāk kvalitatīvi materiāli, kā arī absolūti neattiecas uz matemātiku. Divas, kas tomēr varētu noderēt:
http://www.bangor.ac.uk/SculMath/image/tetra.html
Fraktāļu veidošanās. Labi attēli un skaidrojumi.
http://www.bangor.ac.uk/SculMath/image/how.htm
Paskaidrojumi, kā veidoti attēli. Ir iespējas redzēt tos attēlus, par ko ir runa.
Jim Plank's Origami Page (Modular)
No šīs lapas var izvēlēties dažādus matemātiski veidotus attēlus, kā arī aprakstus, kā tie veidoti.
Vatikāna izstāde Ņujorkas Kongresa bibliotēkā.
Jūs varat izvēlēties kādu no vairākām tēmēm. Viena no tām ir matemātika, bet ir arī arheoloģijas, mūzikas, medicīnas un bioloģijas materiāli, kā arī dažādi materiāli par Romu. Kad tēma izvēlēta, nonāk lapā, kur ir apraksts ar dažiem vēstures faktiem un vairākas izvēles iespējas. Ja izvēlaties kādu no tām, tad arī būs lapa ar nelieliem attēliem un aprakstu par katru no redzamajiem materiāliem. Uzklikšķinot var iegūt attēlu pa visu ekrānu, bet to var būt ilgi jāgaida, jo attēli aizņem daudzus kilobaitus.
Izstādes materiāli galvenokārt ir grāmatu lapu attēli, kas var saturēt kā tekstu, tā arī bildes.
Vēstures materiāla satura lapa.
Var izvēlēties materiālus par Galileju, itkā par matemātikas un renesanses mākslas saistību. Manuprāt, te ir vairāk par mākslu nekā par matemātiku. Ir daudz attēlu.