Algorithmic Number
Theory - Bibliography
Bibliogrāfija - datu bāze par rakstiem algoritmiskajā skaitļu teorijā. Skolotājam nez vai vajadzēs tik nopietnu materiālu.
AMS - Fermat's Last
Theorem
Materiāli par Fermā teorēmu. Ir gan nopietni zinātniski, gan vēsturiski, kas varētu būt interesanti arī skolniekiem.
Bezout
Interaktīva lapa - iespēja aprēķināt lielāko kopīgo dalītāju un mazāko kopīgo dalāmo, veselu skaitļu un polinomu sadalīšana reizinātājos, lielākā kopīgā dalītāja izteikšana lineārās kombinācijas formā, Eiklīda algoritma realizācija. Ir iespēja apskatīties jēdzienu skaidrojumus. Ir tālākas norādes.
Bibliography of books on
History of Arithmetic and Number Theory
No šīs lapas var atrast vairākus vēsturiskus materiālus par skaitļu teoriju (pirmskaitļiem, Fermā teorēmu), kā arī izlasīt bibliogrāfiju - datus 6 grāmatām par skaitļu teorijas vēsturi.
Bibliography on Hilbert's
Tenth Problem
Bagātīga bibliogrāfiju kolekcija ar meklēšanas iespējām. Droši vien skolas vajadzībām pārāk nopietna literatūra, bet kādreiz varbūt kaut ko vajag atrast...
CALC
Apraksts par programmu aprēķinu veikšanai ar veseliem skaitļiem, iepriekš norādot vēlamo precizitāti. Ir daudzas ļoti lietderīgas iebūvētas funkcijas.
Favorite Mathematical Constants
Dažādas matemātikas konstantes. Materiāls satur lielu daudzumu matemātiakas konstanšu, par katru no tām var izlasīt paskaidrojumus, kas satur informāciju, kā konstante vēsturiski veidojusies, formulas, kā to iegūst, kur to lieto, u.c. Ir minētas gan katram skolniekam pazīstamas konstantes, gan tādas, ko ne katrs matemātiķis zin. Ir atsevišķi nodaļa ar skaitļu teorijas konstantēm, ģeometrijas konstantēm, tuvinātos aprēķinos, integrālrēķinos u.c. matemātikas nozarēs lietotām konstantēm. Ir pieejamas dažas citas adreses par šo tēmu.
Fermat's Last Theorem
Šis fails vairs nav atrodams.
The Fibonacci Numbers
Fibonači skaitļi. Var apskatīties pirmos 500 Fibonači skaitļus, paskatīties Fibonači skaitļu izpausmes Mandelbrota kopas konstrukcijā (fraktāļi), par Fibonači skaitļu sadalīšanu reizinātājos, pieejami lekciju materiāli par Fibonači skaitļiem (gan tikai kā ps faili, tos nevar redzēt bez pluginiem) un citas adreses, kur ir materiāli par Fibonači.
Fibonacci Numbers and
the Golden Section
Daudz plašāks materiāls par iepriekšējo. Te tāpat var atrast pirmos 500 Fibonači skaitļus, bet arī pirmajiem 100 sadalījumu reizinātājos un pirmreizinātājus nākamajiem 200; ir arī vēsturiski materiāli par Fibonači, Fibonači skaitļu sakars ar zelta griezumu un izpausmes ģeometrijā. Bez tam ir dažas interesantas matemātiskas spēlītes, kas saistītas ar Fibonači skaitļiem. Ir diezgan liels skaits citu adrešu ar materiāliem par Fibonači un bibliogrāfija par šo tēmu.
The Fibonacci Quarterly
Žurnāls. Informācija par rakstiem jaunākajā un iepriekšējos numuros, par iespēju pasūtīt žurnālu. Konferences materiāli un bibliogrāfija. Skolai par sarežģītu.
The Fibonacci Quarterly
Materiāls esot mainījis adresi. Aizved uz iepriekš aprakstīto.
Find the Prime Factors of a Number
Ved uz kļūdainu adresi.
The GREAT Internet Mersenne
Prime Search
Materiāls par Mersena pirmskaitļu meklēšanu. Ir saites uz citiem materiāliem par Mersena pirmskaitļiem un programmatūru, ar kuras palīdzību tiek meklēti Mersena pirmskaitļi.
Interactive Mathematic
Miscellany and Puzzles - Arithmetic and Algebra
Ir ieskicētas daudzas interesantas tēmas no algebras, kombinatorikas, skaitļu teorijas līdz ar literatūras norādēm. Materiāls izmantojams mācīšanas paplašināšanā un bagātināšanā. Ir arī interaktīvie materiāli dažiem uzdevumiem.
Inverse Symbolic
Calculator
Programmatūra, kas veic klasisko skaitlisko aprēķinu apgrieztos uzdevumus: piemēram, nosaka funkciju pēc tās izvirzījuma rindā, atrod kādu elementāru funkciju vai to kombināciju vērtības ir dots skaitlis, utt. Satur arī daudzas slavenas matemātiskas konstantes ar daudziem cipariem aiz komata. Izmantojams kā papildmateriāls, kā arī dažādu atjautības uzdevumu sastādīšanā.
KANT
Fails nav atrodams.
Largest
Known Primes
Dažāda informācija par rekordiem pirmskaitļu pētījumos. Ir arī nelieli teorijas gabaliņi.
Listing
Primes and Naive Primality Test
Tiešajā režīmā lietojama programmatūra, kas ļauj iegūt visus pirmskaitļus dotajā intervālā. Programmatūra, kas ļauj par skaitli no 1 līdz apmēram 2 miljardiem uzzināt, vai tas ir pirmskaitlis.
MacTutor History
of Mathematics archive
Materiāls par matemātikas vēsturi. Ir iespējas redzēt dažādu matemātikas tēmu vēsturi, kā arī ievērojamu līkņu attēlus, vienādojumus un matemātiķus, kas tās pētījuši.
Matemātiķu alfabētiskais un hronoloģiskais saraksts, kurā ir vairāk kā 200 matemātiķi, par katru no tiem var atrast biogrāfiju ar fotogrāfiju un var redzēt karti ar attēlotu dzimšanas vietu. Var atrast arī, kādi matemātiķi ir dzimuši kādā konkrētā reģionā. Ir hronoloģija, bibliogrāfija ar ap 700 grāmatām un rakstiem, informācija par matemātikas biedrībām, medaļām un prēmijām, kā arī citu matemātikas vēstures lapu saraksts.
On a Generalized Fermat-Wiles Equation
Informācija par vienādojumiem, kas saistīti ar Fermā problēmu. Ir tālākas norādes. Izmantojams skaitļu teorijas padziļinātā mācīšanā.
Perfect,
Amicable and Sociable Numbers
Papildmateriāls skaitļu teorijas apgūšanā, kas klasificē skaitļus atkarībā no sakarībām starp pašu skaitli un tā dalītāju summu. Ir bibliogrāfija.
The Pi Pages
Visdažādākā informācija par skaitli p, ieskaitot dažādus aprēķināšanas algoritmus, vēsturi, utt.
Prime k-tuplets
Informācija par skaitļu rindas apgabaliem ar dotu garumu, kas satur maksimālo iespējamo pirmskaitļu daudzumu, tai skaitā par dvīņu pirmskaitļiem.
The Prime
Machine
Tiešajā režīmā lietojama programmatūra, kas ļauj veikt daudzus ar pirmskaitļiem saistītus aprēķinus.
The Proof
Materiāls par Fermā problēmu un dažādiem tās risināšanas vēsturiskajiem etapiem. Ir daži pedagoģiski ieteikumi.
Recreational Topics from
the Theory of Numbers
Dažādi izklaidējoši piemēri skaitļu teorijā, kas saistīti ar skaitļa decimālā pieraksta īpatnībām; galvenokārt uzmanību pievērš skaitļiem ar simetrisku pierakstu (palindromiem).
Sigma
3 veidu materiāli:
1)Interactive exercises (interaktīvie vingrinājumi)
Pārsvarā satur vingrinājumus augstākās algrbras un analīzes apgūšanai. Tie drīzāk noderētu studentiem, jo skolā to nemāca.
2)Online mathematical tools (tiešajā režīmā lietojamie matemātiskie līdzekļi)
Dažādi "kalkulatori" matemātisku standartaprēķinu veikšanai. (Darbības ar matricām, pirmskaitļu atrašana, lineāru vienādojumu sistēmu risināšana, u.c.)
3)Pieces of mathematical recreation (matemātiskas izklaides)
Dažas matemātiskas spēles augstākās matemātikas nodaļu nostiprināšanai: polinoma noteikšana pēc funkcijas grafika, smaguma centra noteikšana un apgrieztais uzdevums, afīnie pārveidojumi pēc moduļa.