satur programmu tādu figūru zīmēšanai, kas iegūstamas, pēc noteiktiem likumiem zīmējot lauztu līniju. Parasti (bet ne vienmēr) šīs figūras ir noslēgtas un centrāli simetriskas.
Programma iekš Ziņām ļauj uzzināt par to, kas īsti ir ANV figūras un kā tās var iegūt.
Šādu bilžu idejas, kā arī programmas autors ir J.Sedols. Autobiogrāfisku materiālu, kurā ir gan par autoru pašu, gan par šo viņa ANV figūru idejas tapšanu, variet lasīt viņa Zilajā grāmatā (links ir uz aprakstu par šīm figūrām).
Programmā iespējams izvēlēties zīmējuma Augstumu (cm), Biezumu (%mm), Pauzi (sek; tā noder, ja tiek rādīti automātiski ģenerēti zīmējumi viens pēc otra), Formulu (par tās pieraksta veidiem - ar cipariem, lielajiem burtiem, ar mazajiem burtiem kā vārdus, kā arī citiem simboliem - lasiet Ziņās - Ziņas/ANV/Saturs/Figuru zīmēšana) un Sistēmu (Burti-cipari, Auseklīši, Spicie, Trīsdivi, Dekauši, Heksauši, Lielauši, Pārslas un Universs - arī par tām lasiet Ziņās - Ziņas/ANV/Saturs/Figūru sistēmas).
Ja negribas domāt formulas pašam, var palaist figūru automātisku ģenerēšanu, izvēloties Rādīt/Auto, tiesa, vismaz sākuma formulu, kas garāka par vienu simbolu, jāuzraksta pašam. Automātiskais ģenerators saglabā uzstādītos parametrus, ieskaitot izvēlēto Sistēmu un Formulas simbolu skaitu (maina tikai pašus formulas simbolus), tāpēc interesantākas / sarežģītākas ģenerētās figūras būs tad, ja sākuma formula būs garāka.
Attēlā varat redzēt ar automātisko ģeneratoru iegūtās figūras (uz ekrāna vienā laikā var redzēt tikai vienu figūru); sākuma figūra redzama centrā, baltajā kvadrātā. Aiz vārda Formula attēlā redzama arī šīs sākuma figūras formula (attēla palielināšanai uz tā uzklikšķiniet).
Ļoti interesanti var būt darboties, liekot zīmēt figūras, kas atbilst izvēlētiem vārdiem.
Zemāk var redzēt variantus, ko ieguvu, darbojoties ar savu vārdu. Vienādības zīme = priekšā nozīmē, ka burti alfabēta secībā tiks aizstāti ar cipariem; mīnusa zīme - paredzēta simetrizācijai, tādējādi uzrakstītajam it kā tiks pievienos tas pats aprieztā secībā, tikai bez pirmā burta (piem., -julita ir tas pats kas julitaatilu), ja netiek lietots priekšā =, tad burti apzīmē atbilstošos ciparus, kas lielāki par 9.
Programmā var skatīt arī 11 gatavus piemērus (Kolekcija/Rādīt).
Jebkurā gadījumā programma ir visai savdabīga un interesanta - var vienkārši zīmēt bildes uz labu laimi, var vērot, kā attēlojas dažādi vārdi, var skaistākos eksemplārus izmantot kā bildes.
Pats fails zg98_1.zip satur ne tikai aprakstīto programmu, bet arī autora autobiogrāfisko materiālu, par kuru sīkāk lasiet jau minētajā Zilajā grāmatā.